MEHMET SERDAR GARAN (MSG)

11 Haziran Kayseri`de doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Kayseri’de tamamladı.

2008 yılında Kayseri büyükşehir belediyesi konservatuvarında; Çocuk korosuna başlayarak müzik hayatına ilk adımı atmıştır.

Aynı yıl Kayseri’de ve Türkiye’nin bir çok şehrinde müzik programlarında sahne aldı.

2010 Yılında TRT Ankara radyosu çocuk korosunda vokal olarak görev aldı ve bu dönemde Ses geliştirme dersleri alarak Şan dalında bir başlangıç sağladı.

2012 Yılında TRT Antalya radyosu gençlik korosunda vokal olarak görev aldı. Aynı yıl içerisinde lise öğrenimine başladığı için gönüllü olarak görev aldığı TRT Gençlik Korosundan ayrıldı.

2013 Yılından itibaren TRT ve Kültür Bakanlığı başta olmak üzere bir çok profesyonel , programda solist olarak sahne aldı. 2016 Yılında London Colloge Of Music University (LCM) tarafından yapılan; Uluslararası piyona sınavına girerek başarılı olmuş sertifika almaya hak kazanmıştır.

2018 Yılında ABRSM (Yamaha the Associated Board of the Royal Schools of Music) İngiliz kraliyet müzik okulunun (Royal Academy of Music, Royal College of Music, Royal Northern College of Music ve Royal Scottish Academy of Music and Drama) ortaklaşa olarak dünyada 100’den fazla ülkede geçerli olan , aşamalı müzik sınavını kazanmıştır.

GARAN , Şuan TRT İzmir Radyosunda gönüllü olarak gençlik korosunda görev almakta, şuan ise 2017 Yılında girmiş olduğu devlet konservatuvarı/ Müzikoloji bölümünden mezun olmuştur. GARAN, şuan Piyano ve Şan Besteleri yapmata , Özel olarak Piyano,Şan,Org ve Müzik Dalında sözel ve teorik dersler vermektedir.